Školní projekty

Projekt Edison - 2018

V týdnu od 28. května jsme po dvou letech znovu hostili skupinu studentů, kteří přijeli v rámci projektu Edison mezinárodní organizace AIESEC.

V neděli večer jsme na nádraží v Benešově přivítali 8 studentů ve věku 18 – 22 let z celkem 7 zemí světa a 8 národností – Elisabeth z Kanady, Kelan z Kanady a původem z Číny, Filipa z Portugalska, Tamuna z Gruzie, Karina z Mexika, Daniel z Brazílie,  Anastazie z Ruska a student z Indie, Anish, který bohužel ze zdravotních důvodů hned v pondělí ráno odjel zpět do Prahy.

Studenti s námi prožili týden společných her, povídání, zpívání, při prezentacích nám představili své země, zvyky i jazyk. Děti z mateřské školy bez problémů navázaly spontánní komunikaci – hra překračuje bariéry rozdílných jazyků. Starší se již za pomoci tlumočníků, a to i z řad našich žáků, snažili o skutečnou komunikaci a ti nejstarší to mnohdy zvládli již sami. 

Po pondělním úvodním představení studentů ve všech skupinách jsme v úterý vyrazili na společný výlet na Špulku. Ve středu žáci 2. stupně jeli se studenty na společný výlet do Prahy a ve čtvrtek se s nimi neformálně setkali zejména učitelé a rodiče při společné večeři v tradiční české restaurace U Zimů v Benešově.

Páteční dopoledne bylo spojené s ochutnávkou typických jednoduchých jídel a pochutin jednotlivých zemí a po ní následovalo dlouhé a dojemné loučení s našimi „Edisony“.

Ohlas projektu Edison u všech dětí a žáků naší školy byl velký, stejně tak i u rodin, které se uvolily „Edisony“ ubytovat ve svých domovech. Domníváme se, že takto akce kromě podpory jazykových dovedností našich žáků významně přispívá ke skutečnému přijímání jinakosti, respektu k jiným národům a kulturám. Tak zase někdy příště, na viděnou s Edisony!

ARCHA základní škola a mateřská škola

při Církvi československé husitské

Copyright © 2021 ARCHA ZŠ a MŠ při CČSH, Používáme WordPress