Školní projekty

Den Země - Den pro Fairtrade

U příležitosti Dne Země a jako součást celoročního projektu „Odkud co pochází, jak co vzniká“ proběhla na škole akce, věnovaná seznámení s problematikou Fair Trade – spravedlivého obchodu, zaručujícího poctivé podmínky pro všechny zúčastněné, zejména pro počáteční pěstitele a výrobce v zemích třetího světa.

Ve spolupráci s lektorkami Společnosti pro Fairtrade se rodiče připojili k žákům druhého stupně a vyzkoušeli si na vlastní kůži způsob výuky, který v naší škole používáme. Vyhledávali v materiálech, ve skupinkách spolu s dětmi vypracovávali výukový plakát, nechali se vtáhnout do prožitkové hry…

Předškolní děti spolu s žáky prvního stupně se seznámily s příběhy dětí, jež musí místo her pracovat a nemohou chodit do školy. Podle fotografií poznávaly, jaké profese musí děti vykonávat a na závěr si jednu z profesí vyzkoušely – vyrobily potištěný ubrousek.

Kromě teoretických informací měli rodiče příležitost i prakticky se seznámit s produkty Fairtrade hospodářství díky pracovníkům internetového obchodu Fair-bio.cz (www.fair-bio.cz) , kteří přijeli s širokou nabídkou svého zboží. Kromě potravin dostali účastníci i možnost využít nabídky internetového obchodu www.eco-mamma.cz k nákupu oblečení vyrobeného za spravedlivých podmínek.

ARCHA základní škola a mateřská škola

při Církvi československé husitské

Copyright © 2021 ARCHA ZŠ a MŠ při CČSH, Používáme WordPress