Školní projekty

Co dělá náš les?

V sobotu jsme navštívili náš les. Nebylo nás moc, od školy jsme přejížděli k lesu třemi auty, u lesa nás měli ještě čekat další dvě hlídky. První náročný úkol nastal, když jsme měli přejet louku, která se ztrácela v mlze, les vůbec nevidět. Nakonec všichni trefili.

Obalili jsme malé děti proti nátěru, vyfasovali štětce a kbelíky s modrou látkou výrazného pachu a přešli ke stromkům – ty však nikde! Ztrácely se v trávě, která často převyšovala i naše předškoláky. Takže nejdřív ošlapat, pak natřít špičku… Teta Katka hned s prvním stromkem obarvuje i vlasy – aha, raději ne dva proti sobě! Pak už to jde celkem hladce, kde stávkují předškoláci, vypomáhá teta Jana nebo pan lesník Krejčí. Za hodinu a půl máme hotovo. Až se zima zeptá a srnky vyrazí, snad nechají „naše stromky“ stát. Mimochodem – našli jsme asi jen 2-3 uschlé!

Pomalu se zvedá mlha. Rozložíme piknik v trávě a vybalíme zlatý hřeb akce – naše domácí chleby. Všichni si pochvalovali a chleby mizely. Děti také – starší v mlze, mladší na posedu. Kolem dvanácté jsme hotovi a jedeme s plnými žaludky domů na oběd. Mlha úplně mizí a začíná krásné slunečné odpoledne.

ARCHA základní škola a mateřská škola

při Církvi československé husitské

Copyright © 2021 ARCHA ZŠ a MŠ při CČSH, Používáme WordPress